Close

Články

Čištění zubů ultrazvukem

Některá plemena psů jsou predisponována ke zvýšenému ukladání zubního kamene. V naší praxi se s tím často setkáváme například u plemen jorkšírský teriér, čivava, pražský krysařík, shi-tzu, vipet a podobně. 

Více ZDE
Dovolená se psem

Pokud plánujete trávit dovolenou i se svým čtyřnohým mazlíčkem, měli byste myslet na několik důležitých věcí. Při cestě do zahraničí musí být pes čipovaný, mít vystavený PetPas a mít platné očkování proti vzteklině. V jižních zemích byste měli psy chránit proti srdeční červivosti (dirofilarióza).

Více ZDE
Včelí a vosí bodnutí

Sice už máme konec léta, stále však hrozí bodnutí včelou nebo vosou. Velké množství vos se vyskytuje na spadaném ovoci, na zbytcích jídla, mohou nalétávat i na krmivo v psí misce.

Pokud k bodnutí dojde a v ráně je stále včelí žihadlo, ihned jej odstraňte…

Více ZDE
Nadstandardní vakcinace

Většina z vás má jistě svého psa řádně naočkovaného v rámci základního očkovacího schématu proti vzteklině (to je ze zákona povinné) a proti skupině takzvaných „infekčních nemocí“ (zahrnují psinku, parvovirózu, infekční zánět jater, parainfluenzu a leptospirózu). Existují ale i nadstandardní vakcíny, doporučitelné například pro určitou skupinu zvířat.

Více ZDE